Як працює автобетононасос
Завдання автобетононасоса (АБН) полягає в оперативній транспортуванні розчину з місця під'їзду міксера до конкретної точки в опалубці майбутньої конструкції. Дану техніку замовляють тільки якщо бетонозмішувач не здатний впритул під'їхати до місця, куди потрібно залити суміш. АБН спеціально розрахований на спільну роботу з міксером. Змішувач заливає розчин в приймальний бункер автобетононасосу, звідки суміш подається насосним пристроєм в розподільну стрілу.
Для початку трохи зупинимося на конструкції АБН, щоб можна було далі говорити про його функціях і про те, як працює автобетононасос. В основі агрегату вантажне шасі, на якому розміщується насосна станція і розподільна стріла. Під вантажним шасі мається на увазі вся ходова частина вантажного авто з кабіною і двигуном, але «без кузова». Замість «кузова» на несучу платформу техніки встановлюється бетононасос з прийомним бункером і розподільна стріла.
Робота насоса
Бетононасос перекачує свіжий розчин з відкритого бункера в замкнутий простір бетонопровода, прокладеного всередині розподільної стріли. Розглянемо детально принцип роботи насоса. За допомогою системи поршнів або роликового механізму, усередині стріли нагнітається тиск і розчин проштовхується по каналу. На виході з бетоноводу приєднаний гнучкий шланг, маніпулюючи яким робітник може здійснювати максимально точну подачу розчину.
Більшість сучасних АБН оснащені двухпоршневой системою. У бункері є 2 отвори, до яких підключені паралельні труби. У цих трубах рухаються циліндри, то всмоктуючи розчин в трубу, то виштовхуючи його назад в сторону бункера. Коли труба з першим циліндром повністю заповнена розчином, він починає рух в сторону бункера і отвір закривається поворотним клапаном або шибером. Він являє собою ділянку труби між каналом руху поршня і бетоноводом.
Поршень повертаючись в бункер, штовхає розчин в шибер, який перенаправляє суміш в стрілу. Коли канал першого циліндра спустошений, канал другого в цей момент повний. Шибер переміщається і з'єднується з каналом другого поршня. Другий циліндр видавлює розчин в шибер, поки перший знову заповнюється сумішшю. Після спустошення другого каналу шибер повертається до першого, і робота триває по циклу. Завдяки такій схемі продуктивність автобетононасоса в м3 / год може досягати 200 кубометрів.
Технічні характеристики стаціонарних бетононасосів
Стаціонарні бетононасоси не здатні переміщатися своїм ходом, для їх перевезення використовується додаткова транспортна техніка. Існують пересувні і не пересувні моделі. Пересувні розміщуються на одноосьовому шасі і обладнані системою кріплення за типом автомобільного причепа.
В не пересувних установках колісна база відсутня, вони транспортуються в кузові вантажного авто, як будь-яка інша стаціонарна техніка.
Наступним важливим параметром, після мобільності, є тип приводу насосного пристрою. Техніка може приводиться в рух дизельним або електродвигуном. Деякі більш складні моделі можуть зажадати одночасного використання і дизельного палива, і електрики. Електропривод харчується, як правило, від мережі 380 В. Якщо в місці планованої установки бетононасоса доступу до електромережі немає, то потрібно вибирати автономну станцію, здатну працювати тільки на дизельній тязі.
Перша характеристика, яка вказується в специфікації до бетононасосів - це максимальна технічна продуктивність. Даний показник відображає кількість кубометрів розчину, яке насос здатний подавати на вхід в бетоновод за 1 годину. Зазвичай, для самих початкових моделей, цей показник починається з 20 м³ / год. У потужних корейських і європейських установок паспортнапродуктивність може досягати 100-120 м³ / год.
Для вирішення більшості завдань продуктивності навіть малопотужних насосів буває досить. Умови заливки розчину, як правило, не дозволяють приймати суміш також оперативно, як її здатний видавати потужний бетононасос. Однак, цей параметр важливий тому, що безпосередньо впливає на інші дві технічні характеристики стаціонарного бетононасоса - максимальну висоту і дальність подачі.
Залежно від конструкції, деякі моделі здатні видавати досить тиску для підйому суміші на висоту до 300 м, а довжина горизонтального бетоноводу може досягати 1500 м. Найбільш слабкі бюджетні насоси розраховані на висоту подачі 30 м і дальність до 160 м.
Також важливо враховувати габарити, які можуть бути в межах від 3,8х1,4х1,5 для не рухомий установок до 7,2х2х2,6 для потужних мобільних станцій. У процесі роботи з певним розчином береться до уваги максимальна крупність заповнювача. Максимальна фракція для одних пристроїв може бути до 16 мм, для інших - до 80 мм. Стандартна величина діаметра бетоновода - 125 мм.
Що краще: купити чи орендувати бетононасос?
Придбання власного бетононасоса насолода не з дешевих. Оскільки цей вид будівельної спецтехніки відрізняється складним виробничим процесом. Машинобудування України практично не випускає аналогів такого обладнання. Для керування насосом потрібно мати в штаті спеціально навчених людей – операторів та механіків із високою категорією. Інакше будуть потрібні додаткові витрати на навчання.
Установки використовують для бетонування висотних місць (наприклад, шахти-ліфти, пілони). Наразі мало українських компаній, які можуть запропонувати бетононасоси для подачі бетону на великі висоти. Добре зарекомендували себе машини від фірми "Трест Буд". Вони можуть доставляти бетонний розчин на висоту до 130 м. Асортимент компанії славиться бетононасосами з різними технічними характеристиками та способами подачі суміші.
Чому вигідно використовувати бетононасос
Основне призначення бетонних насосів полягає у поданні бетонної суміші до місця укладання бетону. Цей тип спецтехніки використовується при складанні проектів різних будівель: мостів, гірничопромислових об'єктів, житлових будівель, монолітних споруд, висоток.
За допомогою насоса свіжоприготовлений бетон подається до місця укладання у двох напрямках: вертикально чи горизонтально. Завдяки добрій рухливості обладнання набагато полегшується проведення будь-яких будівельних робіт. Безперечною перевагою техніки є можливість застосування її на місцевості з різними кліматичними умовами.
Використання бетононасосу має низку вигод для замовника:
• простота керування – установка запускається з мінімальними зусиллями;
• швидкість – насос дозволяє прискорити процес проведення робіт з бетоном. Як результат – швидке завершення будівництва;
• підтримання потрібної температури приготовленого розчину та його властивостей;
• мобільність – установки можна легко переміщати, а також транспортувати в потрібне місце.
Бетононасос характеризується практичністю. Він дозволяє рівномірно розподілити подачу бетонного розчину та забезпечити високоякісне його укладання. Якщо потрібно одноразове використання спецтехніки, то вигідним варіантом орендуватиме її в Києві.
Оренда бетононасоса
У процесі будівництва споруд бувають ситуації, коли подати бетонний розчин безпосередньо з бетонозмішувача не можна. У такому разі є вихід – скористатися орендою спецтехніки. Бетононасос приймає свіжоприготовлений бетон та транспортує його до об'єкта.
Оренда та встановлення обладнання дозволяє вирішити складності, пов'язані з доставкою бетону на будівельний майданчик. Також за допомогою техніки набагато прискорюються будь-які будівельні роботи та процеси, які передбачають використання розчину.
Коли потрібен бетононасос
Найчастіша проблема, яка призводить до необхідності використання установки, пов'язана із важкодоступністю місця. Це може бути пов'язано з:
• поганими дорожніми умовами;
• складною рельєфною ділянкою;
• важкопрохідними вулицями;
• наявними на території будинками, огорожними спорудами.
Бетононасос - це справжня знахідка, коли потрібно доставити будматеріал на більшу висоту (більше 5 метрів). З цією технікою зробити це буде легко і легко.
Також техніка потрібна за необхідності бетонування конструкції за один раз. Насос незамінний для забезпечення ефективного проведення об'ємних робіт. Пристрій забезпечує хорошу продуктивність заливання протягом тривалого періоду.
Орендарі бетононасосу повинні пам'ятати, що спецтехніка має досить високу ціну. Її управління має здійснювати лише спеціально навчений персонал. Придбати техніку зможе далеко не кожен.
Якщо передбачається одноразове використання установки, розглядати придбання обладнання не варто. Оренда бетононасосу – найкраще вирішення проблем доставки бетону на будмайданчик. Послуга підходить як для приватників, так і для забудовників. Тому не завжди потрібна обов'язкова покупка дорогої будівельної техніки.
Оренда автобетононасосу.
( Ви можете вибрати потрібний бетононасос і натисніть ЗАМОВИТИ )